Nie jest dla nikogo zapewne żadną tajemnicą, że odpowiednie oświetlenie domu to podstawa komfortu, płynąca z przebywania w nim. Starannie dobrane żarówki i lampy ułatwiają bowiem codzienne, łazienkowe rytuały, a także umożliwiają stworzenie przytulnej atmosfery w sypialni. Coraz popularniejsze stają się tu również nowoczesne rozwiązania, takie jak podwójne wyłączniki schodowe. Zastosowane w nich technologie umożliwiają nam bowiem wygodniejszą kontrolę nad domowym oświetleniem, bez konieczności operowania pojedynczym kontaktem. Oto, dlaczego warto zastanowić się nad sięgnięciem po takie podręczne osprzęty.
Przekaźnik czasowy – do światła i nie tylko
Urządzenia te, pomimo swojej prostej architektury, od lat cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko domowników, ale też właścicieli firm. Przekaźnik czasowy pozwala bowiem na automatyczną, czasową obsługę zarówno oświetlenia, jak i ogrzewania oraz wentylacji. Do funkcji przekaźnika należy nie tylko opóźnienie włączania i wyłączania, ale również cykliczne wykonywanie tych czynności, po wprowadzeniu przez użytkownika konkretnych odstępów czasowych. Urządzenia te znajdują często zastosowanie w blokach mieszkalnych i kamienicach, zapewniając oszczędne oświetlenie klatki schodowej. Przekaźnik wyłącza bowiem światło automatycznie po upływie wyznaczonego czasu, dzięki czemu jest ono wykorzystywane wyłącznie wtedy, gdy faktycznie pojawia się potrzeba jego włączenia. Urządzenia to idealnie sprawdza się również w piętrowych domach rodzinnych.
Podwójne wyłączniki schodowe – wygodniejsze, niż zwykły kontakt
Poza przekaźnikiem czasowym, warto jest również przyjrzeć się niezwykle wygodnemu rozwiązaniu, jakim są wyłączniki schodowe. Osprzęty te umieszcza się w dwóch miejscach, najczęściej przy schodach, umożliwiając włączenie i wyłączanie światła z obu poziomów. Podwójne wyłączniki schodowe znakomicie sprawdzają się również jako kontakty do oświetlenia przed domem, zwiększając przy tym bezpieczeństwo domowników. Dzięki większej ilości przycisków, wyłączniki tego typu umożliwiają również kontrolę nad nasyceniem światła, poprzez możliwość zapalania indywidualnych żarówek żyrandola.